آیا Bizagi در ایران ساپورت نمی­شود!

bizagi

برخی از شرکت های تولید کننده نرم افزار BPMS در مواجه به خریداران BPMS که از آنها در مورد نرم افزار Bizagi سئوال می پرسند این پاسخ را میدهند که: Bizagi در ایران ساپورت نمی­شود!

 

لطفا قبل از هر چیز بر روی سئوالات زیر تامل نمایید.

  • کدام نرم افزار توسط کمپانی اصلی در ایران ساپورت می شود؟ آیا در حال حاضر وقتی شما از نرم افزارهای مایکروسافت استفاده می کنید، از خود مایکروسافت خدمت دریافت میکنید؟
  • حالا که از نرم افزارهای مایکروسافت استفاده میکنید و از خود کمپانی اصلی ساپورت نمی شوید، به مشکل برخورده اید؟ مشخص است که خیر
  • اگر به فرض امکان دریافت ساپورت نرم افزارهایی مثل ویندوز، آفیس، SQL Server و موارد مشابه توسط ماکروسافت در ایران وجود داشت، واقعاً به ازای هر یک از این نرم افزارها چقدر هزینه باید به شرکت ماکروسافت پرداخت می کردید؟
  • شرکت های نرم افزاری که مثلا اتوماسیون اداری یا سیستم های مالی تولید میکنند، معمولاً از دو زیرساخت نرم افزاری برای اینکار استفاده میکنند.

1- دیتابیس مثل SQL Server یا Oracle

2- محیط و زیرساخت کدنویسی مثل visual studio .

 

سئوال این است که کدام یک از شرکت های نرم افزاری که تولید کننده نرم افزارهای اتوماسیون اداری و مالی و… هستند، از نسخه اصلی SQL Server یا visual studio برای تولید نرم افزارهایشان استفاده می کنند؟ یا از کمپانی ماکروسافت خدمت دریافت میکنند؟

ماجرای نرم افزار bizagi هم دقیقاً مثل مواردی است که در بالا مثال زدیم. یعنی شما می توانید بدون دریافت ساپورت از کمپانی بیزاجی، از این نرم افزار استفاده کنید.

شرکت ها و سازمان های دولتی زیادی در طول سالیان مختلف از نرم افزار Bizagi در کشور ما بدون دریافت ساپورت از کمپانی بیزاجی و دریافت خدمت از تیم ها و شرکت های ایرانی از این نرم افزار بدون هیچ مشکلی استفاده کرده اند.

اینکه امکان دریافت نرم افزار و خدمت از کمپانی اصلی bizagi به دلیل عدم وجود قانون کپی رایت در کشور و متصل نبودن کشور به تجارت جهانی وجود ندارد نه تنها یک تهدید به شمار نمی رود بلکه یک فرصت فوق العاده طلایی نیز می باشد. با این عبارت یک سرچ ساده در گوگل نمایید:  bizagi price list

 

به راحتی قابل مشاهده است که قیمت یک کاربر برای نرم افزار Bizagi در یک سال 400 دلار است. مثلاً یک سازمان 2000 نفره را در نظر بگیرید. این سازمان برای استفاده از بیزاجی فقط در یک سال باید 800.000 دلار بپردازد. دلار را اگر 13000 تومان در نظر بگیریم مبلغی بیش از 10 میلیارد تومان!

البته به مبلغ اشاره شده، یک سری هزینه نصب و راه اندازی، آموزش و پشتیبانی را نیز باید اضافه کنید. این در حالی است که در کشور ما با مبلغ کمتر از 60 میلیون تومان امکان استفاده از نرم افزار Bizagi را نه فقط برای یکسال برای برای N سال خواهید داشت.

 

آیا این یک موقعیت و فرصت خارق العاده نیست که با 60 میلیون تومان بجای 10 میلیارد تومان بتوانیم از نرم افزار bizagi استفاده کنیم؟؟

جالب است بدانید برخی از شرکت هایی که میگویند: Bizagi در ایران ساپورت نمی­شود! خود سال ها فروشنده نرم افزار Bizagi بوده اند. البته نسخه های قدیمی تر نرم افزار Bizagi !! ولی به دلایلی دیگر این نرم افزار را نمی فروشند و به دنبال نرم افزارهای ساده تر مثل پروسس میکر رفته اند. تا زمانی که آنها Bizagi می فروختند، Bizagi بهترین نرم افزار BPMS دنیا بود ولی حالا حفره امنیتی دارد و در ایران ساپورت و پشتیبانی نمیشود و ده ها اشکال دیگر. و جالب تر اینکه آنها نسخه های قدیمی تر نرم افزار Bizagi را با قیمت های بالا می فروختند که هیچ مشکل امنیتی نداشت ولی نرم افزار Bizagi ده سال بالاتر، به یکباره حفره امنیتی پیدا کرده است!

 

تیم ما آخرین نسخه نرم افزار بیزاجی را در ایران بومی کرده است و در بیش از 20 سازمان و شرکت با ابعاد مختلف بدون مشکل نصب، پیاده سازی و اجرا کرده است.

 

با توجه به مطالب گفته شده به سادگی مشخص است که Bizagi یکی از کاملترین نرم افزارهای BPMS موجود در ایران است که با هزینه بسیار پایین در دسترس است و می توان تمام فرایندهای سازمان را مکانیزه نمود و مورد استفاده قرار داد و این گفته که Bizagi در ایران ساپورت نمی­شود تنها گفته ای است که خریداران را به اشتباه بیاندازند تا محصولات جایگزین و احتمالا ضعیف تر را بتواند عرضه کنند.

 

پیشنها می شود برای آشنایی بیشتر با قابلیت های بیزاجی مقاله «  شگفتی در بیزای جی » را مطالعه بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *