شگفتی در بیز ای جی توسط ایران بیز ای جی

آنچه در این مقاله خواهید خواند تنها بخش کوچکی از قابلیت های جدید افزوده شده به نرم افزار بیزای جی نسخه 11.2.295  می باشد که تیم ایران بیرای جی در نسخه جدید خود ارائه می دهد.

قبل از هر موضوعی باید به این نکته اشاره کنم که آنچه در برخی از سایت ها به عنوان نسخه bizagi 11  به فروش می رود نسخه منسوخ شده از نرم افزار bizagi  می باشد که به دلایل امنیتی به دوستان پیشنهاد می شود تحت هیچ شرایطی اقدام به نصب و استفاده از آن ننمایند.جهت اطلاع از وضعیت پشتیبانی و چرخه عمر نرم افزار بیزاجی می توانید به آدرس https://www.bizagi.com/en/buy/bizagi-support-life-cycle مراجعه نمایید.

در جدیدترین نسخه  نرم افزار  Bizagi که توسط تیم ایران بیزاجی بومی سازی  گردیده است. قابلیت­های فوق العاده‌ای وجود دارد که آنرا از نسخه­‌های قبلی متمایز می­‌سازد. پیش از بیان  در این مطلب به بیان برخی از این قابلیت­ها که مربوط به جدیدترین نسخه Bizagi است خواهیم پرداخت.

 • امکان ویرایش فرایندهای ساخت شده در موتور سیستم بصورت تحت وب و در محیط کاربری با تعیین سطح دسترسی تحت عنوان Live Process. حتماً می­دانید که محیط توسعه نرم­افزار Bizagi ویندوز بیس است و محیط کاربری آن تحت وب. در نسخه جدید بیزاجی این امکان فراهم شده است که از همان محیط کاربری تحت وب فرایند مورد نظر را تغییر و ویرایش کرد. البته این اتفاق از طریق تعیین سطح دسترسی بوده و همه کاربران چنین امکانی را نخواهند داشت.
 • شمسی سازی کلیه بخش های نرم افزار: تیم فنی با بررسی دقیق سعی نموده است که عملیات شمسی ساز مطابق استانداردهای طراحی در بیزاجی انجام گردد. آنچه که باعث تفاوت این محصول با سایر نمونه های موجود در بازار می گردد عبارتند از

۱-سازگاری کامل در به روزرسانی ها آتی نرم افزار:این موضوع سبب می گردد که نسخه های به روز نرم افزار در چرخه های کوتاهی در اختیار مشتریان قرار گیرد

۲-تقویم شمسی منطبق با زبان رابط کاربری :در این حالت سیستم به صورت کامل اتوماتیک بر اساس زبان رابط کاربری اقدام به انتخاب تقویم سیستم می نماید.به عنوان مثال در زبان انگلیسی تقویم میلادی می باشد و در زبان فارسی تقویم شمسی

۳-گستردگی استفاده از تقویم شمسی: با استفاده از شمسی ساز فوق این امکان ایجاد گردیه است تا در کلیه بخش های مورد نیاز اعم از فرم ها , نماها , فعالیت ها, نمودارها , گزارش ها و…. بتوان از تقویم شمسی استفاده نمود

۴-ترجمه صحیح ,  دقیق و روان: در فارسی ساز بیزاجی، واژگان و اصطلاحات به صورت صحیح، دقیق و سلیس ترجمه شده و در جای خود قرار گرفته‌اند. فارسی ساز  ما فضایی کاملا آشنا را برای کاربران فارسی زبان ایجاد کرده است.

نکته بسیار مهم امکان استفاده همزمان از دو تقویم شمسی و میلادی در بیزای جی است. از این طریق کابران‌تان می توانند انتخاب کنند کدام را مورد استفاده قرار دهند. 

bizagi 2019 2

 • در نسخه 2019 بيزاجي قابليت چت براي فرايندها اضافه شده است. با کمک چت کاربران مي‌توانند اطلاعات و موارد اضافي خارج از فرايند که مرتبط با آن فرايند است را براي يکديگر اضافه کنند.

در واقع با کمک اين گزينه کابران مي‌توانند در خصوص فعاليت‌هاي مرتبط با هر فرايند که در فرم‌ها ديده نشده است با هم صحبت کنند يا مستندات اضافي ديگري مربوط به آن فرايند که در خود فرايند امکان ارسال آن ديده نشده است را ارسال کنند.

 • در بيزاجي ارائه شده توسط تيم ما شما مي‌توانيد به صورت گرافيکي و با کمک تایم لاین (time line) روند انجام کار را مشاهده کنيد. در تایم لاین شما علاوه بر مشاهده روند کار انجام شده، تاريخچه آن و مستندات و اطاعات تبادل شده را مي‌توانيد مشاهده کنيد.
 • قابليت احراز هويت چندگانه در اين نسخه بیزای جی است که به روش‌هاي زير انجام مي‌شود:
 1. Forms authentication :بدين صورت که براي مثال اطلاعات پرسنلي در نرم افزار ديگري مانند نرم افزار اداري است شما با کمک اين قابليت بيزاجي مي‌توانيد اطلاعات را دريافت و بدون نياز به وارد کردن نام کاربري و پسورد مجدد وارد کارتابل شويد.
 2. Sign in the MCW with Okta :
 3. از طريق اکتيودايرکتوري توسط مايکروسافت آژو
 • يکي ديگر از قابليت‌هاي اين نسخه قابليت تعريف ربات با RPA تسک است. با کمک ربات کارهاي سيستمي شما بدون نياز به کاربر انجام خواهد شد و کارمندان مي‌توانيد زمان ذخيره شده در راستاي فعاليت‌هاي ديگر براي کمک به رشد و توسعه کسب وکار و افزايش بهره‌وي سازمان بکار گيرند.

لازم به توضيح است که شما مي‎توانيد کنترل ربات از طريق برنامه هاي بيروني براي اجراي وظايف نيز انجام دهيد!

 • شما در بيزاجي جديد می‌توانید فرمهاي آفلاين ایجاد کنید. کاربران می‌توانند نرم افزار را در هر جا باز کرده و کارهای خود انجام دهند. هر زمان که به اینترنت متصل شدند فعالیتها منتقل خواهد شد و اطلاعات تبادل می‌گردد. بنابراین بدون نیاز به اینترنت نیز تمام کارهای قابل انجام خواهد بود.
 • در طی ساخت فرایند معمولا اطلاعات اضافی و متغیرهای اضافی ایجاد می‌گردد که پیدا کردن و پاک کردن آن همیشه دغدغه بوده است. بیزاجی جذید قابلیت CLAEN UP اطلاعات اضافي‌ای دارد را که در طي ساخت فرايند ايجاد شده است. بنابراین با کمک این قابلیت می‌توانید بی دردسر اطلاعات و متغييرهاي اضافي را که ایجاد کرده‌ايد، اما در فرايند استفاده نشده است را پاک کنید.
 • خطايابي در EXPERSIONها و شناسايي خطاهاي کد به صورت آنلاين قابلیت دیگر است که به این نسخه اضافه شده است. با کمک این قابلیت بیزاجی به تنهایی و به صورت خط خط همه کدهاي EXPERSIONها را رديابي مي کند و خطاها را شناسایی می‌کند.
 • تعريف فرم بر اساس ساختار device بنابراين مي توانيد فرمها را بر اساس مثلا اندرويد, ios و …
 • قابليت snapshot در بیزای جی، ویژگی بسیار خوب دیگری است که به این نسخه اضافه شده است. بدین صورت شما می‌توانید قبل از تغييرات snapshot گرفته و بعد از تعییرات در صورتیکه تغییرات اعمال شده مناسب نباشد به سادگی و بدون نیاز به انجام کارهای پیچیده بازگردانی را انجام دهید.
 • با کمک Query form شما می‌توانید اطلاعات و در واقع کدهای تهيه را با دیگر کاربران به اشتراک بگذاربد تا براي همه قابل استفاده باشد و نیاز به دوباره کاری نباشد.
 • و ….

https://www.bizagi.com/en/products/bpm-suite/release-notes-studio

https://www.bizagi.com/en/latest-updates-studio

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *