مقایسه نرم افزار Bizagi و Processmaker


مقایسه نرم افزار Bizagi و Processmaker

مقایسه های مختلفی در مورد نرم افزارهای BPMS توسط شرکت های فروشنده نرم افزارهای BPMS انجام میشود که طبیعتاً منافع شخصی در آن لحاظ خواهد شد. در این مطلب در نظر داریم یک سایت معتبر را معرفی کنیم که در آن راهکارهای مختلف نرم افزاری از طریق شاخص های مختلفی با یکدیگر مقایسه می شوند. یکی از راهکارهای نرم افزاری که توسط این سایت مورد مقایسه قرار می گیرند، نرم افزارهای BPMS هستند. مقایسه نرم افزار Bizagi و Processmaker موضوع این مطلب است ولی خواندن چند جمله پایین را نیز توصیه میکنیم.

 

در این نوشته دو نرم افزار Bizagi و Processmaker رو با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد. البته مقایسه هایی بین نرم افزارهای Bizagi و Processmaker توسط خود این شرکت ها انجام شده است. مثلاً وقتی به سایت شرکت Colosa که ارائه کننده نرم افزار Processmaker است مراجعه میکنیم، مقایسه ای بین این دو نرم افزار انجام داده است ولی کاملاً طبیعی است که این مقایسه تا حدود زیادی جانب دارانه است.

 

ما فرایند مقایسه را در این سایت طی کرده و نتایج آنرا به اطلاع شما خواهیم رساند ولی خودتان هم می توانید وارد سایت این شرکت شده و نرم افزارهای مورد اشاره را مقایسه کنید. آدرس وب سایت این شرکت technologyevaluation.com است ولی برای اینکه سریعتر بتوانید به مقایسه این دو نرم افزار دسترسی داشته باشید، این عبارت را در گوگل سرچ کنید:
compare bizagi and processmaker

 

اولین لینک احتمالاً مربوط به همین سایت technologyevaluation و مقایسه این دو نرم افزار است. برای سهولت دسترسی به مقایسه نرم افزارهای Bizagi و Processmaker به این صفحه نیز می توانید مراجعه کنید. البته قبل از دسترسی به مطلب مربوط به مقایسه نرم افزار Bizagi و Processmaker باید ثبت نام کنید. ولی در هر صورت نتایج این مقایسه در همین نوشته برای شما ارائه خواهد شد.
مقایسه این دو نرم افزار از طریق بررسی 600 شاخص انجام شده است. این 600 شاخص در 8 گروه دسته بندی شده است. لیکن برای مشاهده جزئیات این مقایسه و 600 شاخص باید اقدام به خرید این گزارش کنید ولی مقایسه نرم افزارهای Bizagi و Processmaker در سطح بالا و نتایج اصلی این مقایسه بصورت رایگان در دسترس است.

 

هشت طبقه اصلی که ذیل آنها نرم افزارهای Bizagi و Processmaker مقایسه شده اند عبارتند از:
• Process Modeling
• Security Management
• Process Collaboration
• Form Management
• Workflow Portal
• Monitoring and Management
• Process Analytics
• Product Technology

 

تعداد شاخص هایی که در هر یک از این طبقات هشت گانه وجود دارد به همراه امتیازی که هر نرم افزار در مورد شاخص های موجود در طبقه به دست آورده است را در جدول زیر میتوانید مشاهده کنید:

عنوان طبقه

تعداد شاخص هر طبقه امتیاز Bizagi امتیاز Processmaker

Process Modeling

199 170 125

Security Management

34

28

20

Process Collaboration

41

24

1

Form Management 48 39

25

Workflow Portal

47

35

30

Monitoring and Management

40 32 25

Process Analytics

16 10

3

Product Technology 180 87

55

همچنین در نمودار پایین نتیجه مقایسه نرم افزارهای Bizagi و Processmaker در هر یک از طبقات هشت گانه به علاوه میانگین امتیاز انواع نرم افزارهای BPMS موجود در بازار را مشاهده می کنید.

 

بهترین نرم افزار BPMS

نکته جالب نمودار بالا این است که امتیاز نرم افزار Bizagi در همه دسته های هشت گانه از میانگین نرم افزارهای BPMS موجود در بازار بالاتر و امتیاز نرم افزار Processmaker در تمام شاخص ها از میانگین نرم افزارهای BPMS موجود در بازار پایین تر است.

 

همچنین نتایج نهایی مقایسه در یک نمودار رادار در ادامه قابل مشاهده است.

 

بهترین نرم افزار BPMS

 

برای مشاهده گزارش اصلی که در قالب یک فایل اکسل است نیز میتوانید با کلیک بر روی نوشته زیر دانلود کنید.

گزارش مقایسه ای نرم افزارهای بیزاجی و پروسس میکر

 

نتایجی که تا اینجا مشاهده کردید را با جدول پایین مقایسه کنید.

بیزاجی فارسی

 

این امتیازات توسط شرکت نرم افزاری ارائه شده است که نرم افزار Processmaker را به عنوان BPMS واقعی در کنار نرم افزار اتوماسیون اداری به فروش می رساند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *