پاسخ به سوالات و دغدغه‌ها + نقشه راه پیاده‌سازی

سوالات شما
_

پاسخ به برخی از سوالات شما

این‌ها برخی از سوالاتی است که در حین جلسات دمو و مشاوره‌های تلفنی از ما پرسیده می‌شود و می‌خواهیم به صورت عمومی پاسخ دهیم.

دغدغه‌هایی که پیش از خرید نرم افزار Bizagi دارید

آیا نرم افزار Bizagi در ایران پشتیبانی می‌شود؟

از آنجا که نرم افزار Bizagi از اولین BPMSهایی بوده که در بازار ایران مورد استفاده قرار گرفت (بیش از 13سال است که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد)، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که نسبت به هر BPMS دیگری در ایران پشتیبانی می‌شود. حتی بیشتر از نرم افزارهای تولید داخل! زیرا در انحصار یک شرکت خاص نیست و افراد و تیم‌های مختلفی می‌توانند شما را در مسیر اتوماسیون کردن فرایندها همراهی کنند. البته این نرم افزارBPMS با قدمت بالایی که دارد به پایداری و پختگی کافی رسیده و نسبت به هر سیستم مشابه دیگر امکانات نرم افزاری بیشتر و باگ کمتر دارد.

این در حالیست که شرکت‌های ایرانی که به تولید BPMS داخلی روی آورده‌اند تنها حدود 5سال است که توسعه این سیستم عامل‌های فرایندی را آغاز کرده‌اند و در ابتدای راه و آزمون و خطاها هستند.

آیا کرک کردن نرم افزار Bizagi اختلالی در عملکرد نرم افزار به وجود نیاورده است؟

نکته مهم اینجاست، نسخه‌ای که ایران‌بیزاجی ارائه می‌دهد، دقیقا همان نسخه‌ای است که در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنها تفاوتش این است که به جای لایسنس خارجی، لایسنس داخلی ارائه می‌شود. بنابراین نرم افزار لایسنس دارد و سرورهای داخلی چک می‌شود.

این یعنی اینکه در سورس اصلی Bizagi Studio دست برده نشده. بنابراین عملکرد نرم افزار دقیقا همانی است که در نسخه غیربومی وجود دارد.

آیا نرم افزار به نسخه‌های جدید آپدیت می‌شود؟

بله، ما به طور میانگین دوبار در سال نرم افزار Bizagi را به آخرین نسخه آپدیت می‌کنیم.

پیش از آپدیت به نسخه جدید اطمینان حاصل می‌کنیم که نسخه جدید Stable بوده و باگ‌های اساسی نداشته باشد. نسخه فعلی نرم افزار نسخه 11.2.4 است.

قیمت نرم افزار Bizagi چقدر است؟

جالب است بدانید که نرم افزار Bizagi یکی از گران قیمت ترین BPMSهای جهان است و نسخه نامحدود آن به ازای هر کاربر 800دلار هزینه دارد. علاوه بر این 2هزار الی 3هزار دلار هزینه راه‌اندازی و نگهداری دارد.

اما نگران نباشید. هزینه‌ای که شما بابت این پلتفرم فوق العاده در ایران می‌پردازید هزینه 3کاربر هم نمی‌شود! حتی هزینه 2.5 کاربر هم نمی‌شود! جهت استعلام دقیق قیمت می‌توانید تماس بگیرید و یا از فرم درخواست دمو استفاده کنید.

چرا قیمت اعلامی شما از رقیبان دیگر مقداری بالاتر است؟

ارائه خدمات بهتر همواره هزینه‌های بیشتری بر کسب و کار تحمیل می‌کند. مثلا استفاده از اساتید و مشاوران بهتر، استفاده از متخصصین فنی برای کشف و رفع ایرادات، استفاه از متخصصین برای بروز بودن پلتفرم و ارائه آپدیت‌های منظم… . همچنین تنها مجموعه‌ای هستیم که به صورت یک تیم کامل، خدمات مربوط به پلتفرم Bizagi را ارائه می‌دهیم (برخی از سایت‌ها به صورت تکنفره کلیه کارها را انجام می‌دهند).

لایسنسی که از سوی ایران بیزاجی ارائه می‌شود چه محدودیتی دارد؟

هیچ محدودیتی! لایسنس ارائه شده بدون محدودیت تعداد کاربر، بدون محدودیت تعداد ایجاد فرایند و بدون محدودیت بازه زمانی است.

آیا نسخه موبایل هم دارد؟

نسخه‌ای که ایران‌بیزاجی ارائه می‌دهد برای مرورگرهای موبایل نیز بهینه شده است. اپلیکیشن موبایل ندارد، اما به راحتی می‌توانید در مرورگر گوشی به کارتابل شخصی خود دسترسی داشته باشید.

Bizagi را انتخاب کرده‌ایم؛ نقشه راه پیاده‌سازی چیست؟

نصب و راه‌اندازی

پس از عقد قرارداد، برای عملکرد بهتر نرم افزار، به مشتریانمان پیشنهاد می‌شود که دو سرور مجازی را برای نصب و راه‎‌اندازی Bizagi آماده کنند. یک سرور مخصوص دیتابیس که می‌تواند Sql یا Oracle باشد و یک سرور برای نصب خود نرم افزار (پیش‌نیازهای دقیق سیستمی پیش از عقد قرارداد به شرکت‌ها اعلام می‌گردد).

مراحل ساخت فرایند در نرم افزار Bizagi صورت می‌گیرد اما آن چیزی که همه کاربران سازمان با آن مواجه می‌شوند کارتابلی تحت وب است که به سیستم عامل خاصی وابسته نیست و حتی در مرورگر گوشی نیز قابل استفاده است.

انتخاب فرایندهایی که قرار است مکانیزه و خودکار شوند

در ابتدا باید فرایندهایی که اولیت بالاتری برای مکانیزه شدن دارند انتخاب شوند. آیا فرایند یا فرایندهای خود را انتخاب کرده‌اید؟

مدلسازی فرایندهای انتخاب شده با زبان BPMN

برای آنکه بتوان برای فرایندهای انتخاب شده در یک سیستم BPMS گردش کار ایجاد کرد، باید ابتدا با زبان BPMN مدلسازی شوند. آیا دیاگرام فرایند انتخاب شده آماده است؟

اگر فرایندها مدلسازی نشده باشند چه باید کرد؟

اصلا نگرانی ندارد. تیم فنی ایران‌بیزاجی با همکاری تیم مدلسازی شرکت جهان مدیر در کنارتان هستند تا فرایندهای خود را در بهینه‌ترین حالت در یک سیستم BPMS اتوماسیون کنید. شما همواره می‌توانید از خدمات مدلسازی و بهبود فرایند شرکت جهان مدیر استفاده نمایید، زیرا فرایندها قبل و بعد از پیاده‌سازی نیز نیاز به مراقبت و بهبود دارند.

آیا فرایندها توسط خود ما نیز قابلیت پیاده سازی دارند؟

بله، بسیاری از مشتریان فعلی ما پس از دریافت پکیج آموزشی، توانایی پیاده سازی فرایندها در نرم افزار بیزاجی را در درون سازمان پیدا می‌کنند. تعداد ساعات آموزشی مورد نیاز با توجه به هر سازمان می‌تواند متفاوت باشد.

اگر نیرو و زمان کافی برای پیاده سازی توسط کارمندان داخلی نباشد چه می‌شود؟

نگرانی ندارد. اگر مدل فرایندی شما آماده است، آن را به همراه فرم‌های مربوطه ارسال می‌کنید و تیم فنی ایران بیزاجی پس از بررسی، زمان و هزینه پیاده‌سازی را در کمتر از 24ساعت به شما اعلام خواهند کرد. اگر هم دیاگرام فرایندی شما آماده نباشد، به صورت نفرساعتی می‌توانیم در ساخت فرایند همراهتان باشیم.

چه کار کنیم که مشارکت هر چه بیشتر کارکنان را در پیاده سازی BPM در سازمان داشته باشیم؟

اگر بعد از استقرار BPMS در سازمان احساس می‌کنید که مدیران و سایر کارکنان مشارکت و همکاری کافی در پیاده سازی با شما ندارند، پیشنهاد می‌دهیم که حتما حتما دوره مدیریت فرایندهای کسب و کار را در شرکت یا سازمانتان برگزار کنید.

از ما بپرسید