مکانیزه کردن فرایندهای بندر نوشهر در سیستم BPMS

مکانیزه کردن فرایندها

اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران به مرکزیت بندر نوشهر، با دارا بودن دو بندر تجاری (نوشهر و فریدونکنار) ضمن فعالیت در زمینه تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری و نفتی، متولی اجرای وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در امر حفاظت و ایمنی دریانوردی، تجسس و نجات دریایی، برقراری سیستم های مخابرات دریایی، حفظ محیط زیست دریایی و مقابله با آلودگی دریا، رعایت و اعمال کنوانسیون‌های بین المللی در مدیریت امور بندری و دریایی، صدور گواهینامه های دریانوردی، ثبت و بازرسی کلیه شناورها و ارائه گواهینامه های مربوطه است.

این سازمان به دلیل عملکرد ضعیف سیستم‌های اتوماسیون اداری و فرم‌سازها و عدم انعطاف پذیری‌شان، تصمیم به مکانیزه کردن فرایندها در سیستم مدیریت فرایند BPMS نمود. اداره کل بنادر و دریانوردی نوشهر پس از بررسی بیش از ده BPMS از شرکت‌های مختلف، اقدام به مکانیزه کردن فرایندها در سیستم Bizagi کرد.

تیم تجزیه و تحلیل فرایندهای کسب و کار شرکت ایران بیزاجی، پس از تحلیل فرایندهای:

  • ماموریت روزانه
  • درخواست خرید کالا
  • درخواست خرید خدمات
  • درخواست انجام کار
  • صدور برگه فیش حقوقی

اقدام به مدلسازی آن فرایندها با زبان BPMN2 نمود و سپس تیم پیاده ساز فرایند، آن فرایندها را در بستر نرم افزار Bizagi در کمتر از یک ماه مکانیزه نمود تا با شروع سال ۱۴۰۰ این سازمان بتواند با نظم و بهره‌وری و چابکی بیشتر به اهداف خود برسد.

لازم به ذکر است در فازهای بعدی پروژه قرار است سایر فرایندهای سازمان نیز در این بستر پیاده سازی شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *