اتصال بیزاجی به سایر سیستم‌های نرم افزاری از طریق Service Task

Service Task در بیزاجی

سیستم مدیریت فرایند Bizagi روش‌های مختلفی جهت یکپارچه سازی یا اتصال این ابزار با سایر سیستم‌های نرم افزاری در اختیار سازمان‌ها قرار می دهد اما در این مقاله تمرکز ما استفاده از Service Task ها خواهد بود.

یکی از شاخصه‌های اصلی انتخاب یک نرم افزار BPMS، پشتیبانی کامل از نوتیشن‌های زبان مدلسازی BPMN2 است که همواره پتلفرم بیزاجی در این زمینه سربلند بوده است.

یکی از نمادهای بسیار مهم و پرکاربرد، نماد Service Task است که نرم افزار Bizagi امکانات کاملی را برای اجرای هرچه صحیح تر این نماد فراهم کرده است. این نماد مربوط به خودکارسازی وظایفی است که با سایر رابط های کاربری در ارتباط هستند.

در حین مکانیزه سازی یا اتوماسیون سازی یک فرایند اغلب نیاز می‌شود که اطلاعاتی به سیستم‌های نرم افزاری دیگر ارسال شود و یا اطلاعاتی از آن ها خوانده شود؛ این امر در نرم افزار Bizagi به کمک Service Task و ابزارهای جانبی که در اختیار شما قرار میگیرد به راحتی قابل انجام است.

برای انجام این کار کافی است در گام اول ساخت فرایند در نرم افزار بیزاجی (گام اول: مدلسازی فرایند)، فعالیتی (Task) که در هنگام اجرای فرایند نیاز است به یک سیستم نرم افزاری دیگر متصل گردد نوع آن را Service Task قرار دهیم.

Service Task در بیزاجیسپس در گام ششم ساخت فرایند که مرحله یکپارچه سازی یا integrate است، وب سرویس یا API مربوطه را تنظیم می نماییم. بنابراین کافی است در نمای integrate گزینه Define Integration interfaces را انتخاب کنیم. پس از ورود به این صفحه با پیغامی روبرو می شویم که می‌گوید: فعالیتی را انتخاب کنید که از نوع Service Task باشد.

البته خود نرم افزار فعالیت‌هایی که از نوع سرویس تسک باشند را با رنگ زرد نمایش می دهد تا تشخیص آن‌ها برای شما ساده و سریع انجام شود. مانند تصویر زیر:

integrate در بیزاجی

با کلیک بر روی فعالیت از نوع سرویس تسک با پنجره زیر مواجه شده و به راحتی میتوانید وب سرویس از نوع REST یا SOAP خود را به نرم افزار معرفی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *