5 دلیل برتری بیزاجی نسبت به نرم افزارهای BPMS داخلی


در این نوشته قصد داریم توضیح دهیم که چرا نرم افزار BPMS بیزاجی نسبت به نرم افزارهای BPMS داخلی از قابلیت ها و تواناهای بسیار بالاتری برخوردار است و مقایسه ای بین نرم افزار BPMS بیزاجی و نرم افزارهای BPMS داخلی داشته باشیم.

این مقایسه در قالب 5 شاخص انجام شده است، هرچند می توان شاخص های بیشتری نیز برشمرد که در آنها نرم افزار BPMS بیزاجی چند سر و گردن از نرم افزارهای BPMS داخلی بالاتر است.

پشتیبانی کامل از انواع استاندارهای مدلسازی فرایند: همانطورکه می دانید خوراک اصلی و ورودی های نرم افزارهای BPMS را مدل های فرایندی تشکیل می دهند. زبان ها و استانداردهای مختلفی برای مدلسازی فرایندها وجود دارد که احتمالاً با یک یا چند مورد از آنها آشنا باشید ولی مهم است بدانید که از بین تمام این استانداردها در مدلسازی فرایند، استاندارد BPMN2 از همه کاملتر و حرفه ای تر که از نمادهای گوناگونی تشکیل شده است. پشتیبانی از انواع نمادهای موجود در استاندارد BPMN2 یکی از مهم ترین شاخص های ارزیابی نرم افزارهای BPMS به شمار می رود. البته وقتی این شاخص را مطرح میکنیم تقریباً همه شرکت های تولید کننده BPMS ادعا میکنند که از زبان مدلسازی BPMN پشتیبانی میکنند منتها باید بدانید که استاندارد BPMN2 یک طیف است که از مجموعه ای از پترن ها و الگوها تشکیل شده است. در واقع نمادهای ساده تر استاندارد BPMN2 را خیلی از نرم افزارهای BPMS پشتیبانی میکنند حتی نرم افزارهای BPMS بی کیفیت ولی نرم افزار BPMS ای در این شاخص نمره قابل قبولی کسب  می کند که تقریبا تمام این نمادها را پشتیبانی کند.

البته کنسرسیوم OMG که ارائه کننده استاندارد BPMN2 است، استانداردهای دیگری نیز ارائه کرده است که یکی از آنها استاندارد DMN است. نرم افزار Bizagi از استاندارد DMN نیز پشتیبانی می کند در حالی نرم افزارهای BPMS ایرانی از این استاندارد پشتیبانی نکرده و فاصله بسیار زیادی با این موضوع دارند.

قابلیت اتصال به ربات های نرم افزاری:  بحث RPA یا ربات های نرم افزاری یک مقوله جدید و در عین حال بسیار فوق العاده است. RPA یا Robotic Process Automation یا همان ربات های نرم افزاری، تکنولوژی است که از طریق آن یک نرم افزار کامپیوتری (ربات نرم افزاری) قادر است اعمال انسان را در زمان استفاده از یک سیستم دیجیتالی (از صفحات وب گرفته تا نرم افزار های پیچیده)، شبیه سازی و انجام دهد. راهکار های RPA در حقیقت می توانند بعوان نیرو های روباتیک مجازی، دقیقا همانند نیروی های انسانی در ادارات و شرکت ها، در نظر گرفته شوند.

نرم افزارهای BPMS خوب از جمله بیزاجی قابلیت اتصال به ربات های نرم افزاری را باید دارا باشند در حالیکه این قابلیت در نرم افزارهای BPMS ایرانی وجود ندارد.

پشتیبانی محدود: وقتی از یک نرم افزار مدیریت فرایند ایرانی استفاده میشود، به دلایل مختلف از جمله بسته بودن کد نرم افزار، دریافت پشتیبانی تنها از طریق همان شرکت مقدور خواهد بود و ارتقاء و بروزرسانی نرم افزار نیز باید توسط همان شرکت انجام شود و این ریسک را تا حدود زیادی افزایش میدهد. شرکت های زیادی با ما تماس داشتند که از فلان نرم افزار BPMS استفاده میکنند ولی آن شرکت دیگر قادر به ارائه خدمات و پشتیبانی مناسب به آنها نیست لطفاً به ما کمک کنید. متاسفانه هیچ کمکی از دست ما و هیچ شخص دیگری بر نمیاد ولی برعکس این قضیه را در نظر بگیرید. مثلاً شما از نرم افزار بیزاجی، در پیاده سازی فرایندهای خود استفاده میکنید، می توانید از تیم های مختلفی خدمات پشتیبانی دریافت نمایید و این یک مزیت فوق العاده دیگر است.

 

قیمت بسیار پایین علیرغم کیفیت بالا: نرم افزار Bizagi علیرغم کیفیت بسیار بالاتر در مقایسه با نرم افزارهای BPMS ایرانی، نسبت به آنها قیمت بسیار کمتری نیز دارد. جالب است بدانید که نرم افزار Bizagi یکی از گران قیمت ترین BPMS های جهان است و نسخه نامحدود آن به ازای هر کاربر 800 دلار هزینه دارد. علاوه بر این 2 هزار الی 3 هزار دلار هزینه راه ‌اندازی و نگهداری دارد.

اما نگران نباشید. هزینه‌ای که شما بابت این پلتفرم فوق العاده در ایران می‌پردازید هزینه 3 کاربر هم نمی‌شود! حتی هزینه 2.5 کاربر هم نمی‌شود! جهت استعلام دقیق قیمت می‌توانید تماس بگیرید و یا از فرم درخواست دمو استفاده کنید.

کاربرپسندی و سرعت بالا در پیاده سازی: بیز ای جی جزء نرم افزارهای مدیریت فرایند Ziro Code محسوب میشود. سیستم های Ziro Code   همانطور که از نام شان مشخص است، در تبدیل فرایندها به سیستم مکانیزه یا الکترونیکی کردن فرایندها خیلی زیاد به کد نویسی احتیاح ندارند یعنی بخش اعظم یک فرایند را یک تحلیلگر فرایند بدون داشتن دانش برنامه نویسی می تواند پیاده سازی و مکانیزه نماید و نهایتاً ۱۰ تا ۲۰ در صد احتیاج می شود یک برنامه نویس بصورت پاره وقت در کنار تحلیلگر فرایند حضور داشته باشد. مثلاً جایی که بخواهیم یک وب سرویس بنویسیم یا ظاهر فرمی را تغییر دهیم. در حالیکه این سطح در کاربر پسندی و سرعت، در هیچ یک از نرم افزارهای BPMS ایرانی وجود ندارد. نکته جالب تر اینکه این قابلیت فوق العاده حتی در خیلی از نرم افزارهای BPMS با کیفیت خارجی نیز در این سطح وجود ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *